Wodny plac zabaw gotowy na przyszły sezon. Pierwsze prace już niedługo

Wizualizacja fot. ZZM

„Prace ruszą lada moment” – piszą urzędnicy o budowie wodnego placu zabaw w parku Jordana. Po długim okresie przygotowań inwestycja, na którą zagłosowali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim, ma stać się faktem.

ZZM ogłosił właśnie wybór wykonawcy prac. Wciąż jeszcze może się okazać, że któraś z firm złoży odwołanie, ale jeśli tak się nie stanie, po 12 sierpnia jednostka będzie mogła podpisać umowę. Tym samym zakończyłaby się długa historia starań o rozpoczęcie realizacji zadania, które wygrało głosowanie na Budżet Obywatelski jeszcze w 2016 roku.

Inwestycję przeprowadzi firma Krisbud z Trzebini, za ponad 9,2 mln zł. Ma do zrobienia całkiem sporo, ponieważ oprócz samego wodnego placu zabaw i jego otoczenia, chodzi o rewitalizację całego obszaru parku wzdłuż ulicy Reymana, w rejonie dzisiejszego stawu i górki saneczkowej aż do Domu Harcerza. W praktyce projekt z BO stał się częścią I etapu rewitalizacji całego parku.

Gotowy na sezon 2020

Priorytetem dla ZZM jest to, by w przyszłorocznym sezonie z placu zabaw dzieci mogły już korzystać. – Dopuszczamy, że któreś z pozostałych prac będą mogły potrwać dłużej, ale być może i to nie będzie konieczne – mówi Jarosław Tabor, wicedyrektor ZZM.

Wykonawca będzie musiał zacząć od budowy drogi technicznej od strony ulicy Reymana. Chodzi o to, by pojazdy budowy zyskały dostęp do terenu prac, bez przejeżdżania przez bardzo uczęszczany park.

Inwestycja będzie związana z głębokimi wykopami. – Aparatura wodnego placu zabaw będzie ukryta pod ziemią. To wiąże się z budową dwóch komór podziemnych, z całym oprzyrządowaniem – zapowiada dyrektor Tabor.

Kilka etapów

W kolejce czekają następne etapy rewitalizacji parku. – W Wieloletniej Prognozie Finansowej mamy zabezpieczone na ten cel środki do 2023 roku. Będziemy ogłaszać kolejne przetargi – zapowiada przedstawiciel ZZM.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus