Wojewoda nie unieważnił uchwały ws. strefy parkowania

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik nie unieważnił uchwały Rady Miasta Krakowa ws. utworzenia śródmiejskiej strefy płatnego parkowania.

W środę 17 lipca radni Krakowa przegłosowali uchwałę ustanawiającą śródmiejską strefę płatnego parkowania. Nowe prawo oznacza podwyżki opłat za postój w strefie i modyfikację obszaru SPP.

24 lipca uchwała została przekazana do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wojewoda miał możliwość unieważnić uchwałę w terminie 30 dni od chwili dostarczenia przez miejskich urzędników. Nie skorzystał jednak z tego prawa, choć może to zrobić jeszcze dziś do godziny 24:00.

– Nie zapadła żadna decyzja odnośnie tej uchwały – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl kierowniczka z Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dodaje, że „jakiejś decyzji można spodziewać się dopiero pod koniec przyszłego tygodnia”.

Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa mówi, że wojewoda nie unieważni tej uchwały. – Przypuszczam, że skieruje sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, bo sam nie chce brać odpowiedzialności za unieważnienie uchwały i zajmuje się jedynie unieważnianiem uchwał kierunkowych – komentuje dla LoveKraków.pl Jaśkowiec.

Podobnego ruchu wojewody spodziewa się dyrektor Zarządu Transportu Publicznego Łukasz Franek. – Sąd będzie miał możliwość obiektywnego ocenienia faktów – mówi.

comments powered by Disqus