Wojsko buduje basen za 26 mln złotych

Na miejscu dawnego boiska powstanie kompleks sportowy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na byłym boisku piłkarskim w Pychowicach ma powstać basen z kompleksem sportowym. Obiekt, jak mówi ppłk Krzysztof Plażuk, będzie służył przede wszystkim do ćwiczeń i rekreacji żołnierzy, ale nie jest wykluczone, że będą mogli z niego korzystać cywile.

– Obecnie teren jest odgradzany ze względów bezpieczeństwa. Będzie to plac budowlany z ciężkim sprzętem – informuje rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych.

Jak dodaje Plażuk, basen po części będzie również służył zwykłym ludziom. – To jednak na razie gdybanie. Podstawowym celem jest zapewnienie miejsca do ćwiczeń i rekreacji dla naszej jednostki. Poczekajmy z konkretami – podkreśla ppłk Plażuk. W środku ma się znajdować ściana wspinaczkowa, basen, hala do treningu, sala do sztuk walki, sauna, siłownia i sala aerobowa.

Co ciekawe, Ministerstwo Obrony Narodowej już w 2010 roku ogłosiło przetarg na budowę basenu. Miał być gotowy w 2011 roku, jednak nic z tego nie wyszło. W 2015 roku MON ogłosił kolejny przetarg, który tym razem został rozwiązany. Najlepszą ofertę złożyła Skanska. Obiekt będzie kosztował ponad 26 mln złotych i ma być gotowy najpóźniej w 2019 roku.

Kampus się rozbudowuje

Również w obrębie murów, które chronią Centrum Operacji Specjalnych, wciąż prowadzone są inwestycje. Od strony ul. Norymberskiej prawie gotowy jest kolejny budynek. – Na pewno nie ma się czym martwić, będzie to kolejny obiekt logistyczny. Nic specjalnego ani wyjątkowego – zapewnia podpułkownik. I dodaje, że kompleks spełnia najwyższe NATO-wskie standardy.

comments powered by Disqus