Wracają loty z Krakowa do Paryża. „To najlepszy dowód na odradzanie się rynku lotniczego w Polsce”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 28 marca, wraz z początkiem sezonu letniego powróci linia lotnicza Air France z bezpośrednim połączeniem do Paryża – Charles de Gaulle. Do stolicy Francji Pasażerowie będą mogli polecieć cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

– Paryż cieszy się wielką popularnością wśród naszych pasażerów. To  ważne połączenie, które pozwoli na wzmocnienie  ruchu turystycznego, ale także biznesowego między naszymi krajami. Obecność Air France w Kraków Airport stanowi najlepszy dowód na odradzanie się rynku lotniczego w Polsce – komentuje Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Krakowskie lotnisko planuje zainwestować około miliarda złotych w rozwój infrastruktury. Podstawą dalszej modernizacji lotniska pozostaje budowa nowej drogi startowej, która jest kluczowym elementem infrastruktury portu lotniczego. Rozwój lotniska oznacza powstanie ponad 10 tysięcy nowych bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy oraz rozwój gospodarki Małopolski i Krakowa – przypomina w komunikacie biuro prasowe lotniska.