Wspieraj lokalne firmy. Prezydent Krakowa dołącza do akcji

Od kilku dni wspólnie z Krakowską Kongregacją Kupiecką i Małopolską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości występujemy z apelem: wspierajmy lokalne firmy.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na robienie zakupów czy zamawianie produktów od lokalnych przedsiębiorców. To istotne z wielu powodów, m.in. dlatego, że wspieramy w ten sposób lokalny handel, przedsiębiorstwa i miejsca pracy. Dodatkowo wpływy z podatków od lokalnych przedsiębiorców zasilają budżety samorządów.

Do apelu dołączył prezydent Jacek Majchrowski. – Jesteśmy w bardzo trudnym czasie. Nie tylko żyjemy w ciągłym strachu o zdrowie własne i najbliższych, ale też wielu z nas martwi się o swoją przyszłość – swoje miejsce pracy, o swoją firmę. Zanim jeszcze usłyszeliśmy o rządowej tarczy antykryzysowej, jako miasto przygotowaliśmy Program Pauza z myślą o lokalnych przedsiębiorcach. By ochronić miejsca pracy działamy jako samorząd, ale pomóc może każdy z nas – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl prezydent Krakowa.

– Serdecznie Państwa proszę, by w tym trudnym czasie wybierając się na zakupy zwrócić uwagę na pochodzenie towaru i wybierać polskie produkty od lokalnych przedsiębiorców. To teraz ma szczególne znaczenie. Naprawdę warto wspierać lokalnych przedsiębiorców – apeluje prof. Jacek Majchrowski.

Zapraszamy i zachęcamy lokalne krakowskie firmy do zgłaszania się i dołączania do akcji, której jesteśmy patronem medialnym. Aby otrzymać specjalne oznaczenie i plakat – napiszcie na e-mail: wspierajlokalnefirmy@gmail.com. Zapraszamy lokalne sklepy, firmy, gastronomię i usługi.

Wspierajmy się nawzajem!

Aktualizacja: Do akcji dołączyły już pierwsze lokalne sieci handlowe ze Śląska - Kubik oraz sieć HappyMarket. 

comments powered by Disqus