Wspólne bieganie i zwiedzanie. Czas na fort Mogiła i kopiec Wandy

Kopiec Wandy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższą niedzielę, 10 czerwca, odbędzie się trzecia edycja Biegu Twierdzy Kraków. To okazja nie tylko do wspólnego biegania, ale i zwiedzania wnętrza fortu w Mogile i pobliskiego kopca Wandy.

Trzecia edycja Biegu Twierdzy Kraków rozpocznie się o godzinie 8.00 od rejestracji chętnych zawodników. Start biegu przełajowego nastąpi o godzinie 10.00.

–  Uczestnicy pobiegną na dystansie 5 lub 10 km. Dla chętnych została także przygotowana trasa nordic walking na 5 km. O godz. 12 zaplanowano dekorację zwycięzców biegu przełajowego. Warunki uczestnictwa oraz rejestracja zawodników na stronie internetowej bieg-twierdzy-krakow.pl – informują organizatorzy.

Wydarzeń nie zabraknie

W godz. od 13 do 18 będzie można zwiedzać fort Mogiła z przewodnikiem.  Zwiedzanie możliwe o każdej pełnej godzinie. Zbiórka grupy przy wejściu do fortu.

W powyższych godzinach odbędą się prezentacje grup rekonstrukcji historycznej, wystawa prac dyplomowych i magisterskich studentów Wydziału Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej. Będzie również czynna strefa gastronomiczna.

Wydarzeń nie zabraknie i przy kopcu Wandy. O godz. 13 rozpocznie się plecenie wianków ze świeżych kwiatów.

W godz. 13-16 będzie można wziąć udział w plastycznym happeningu „Namaluj sobie Kopiec” i „Przystanek Archeologia”, na który zaprasza Muzeum Archeologiczne w Krakowie, oddział Nowa Huta.

O godz. 14 rozpocznie się spacer ornitologiczny, a o godz. 16 spacer przyrodniczy. Na godz. 15.30 zaplanowany jest pokaz musztry konnej, władania lancą i szablą w wykonaniu Krakowskiego Szwadronu Ułanów im. J. Piłsudskiego.

W godz. 16-17 najmłodsi zabawią się w poszukiwanie skarbów a w godz. 16-18 odbędą się warsztaty bębniarskie.

Wszystkie planowane wydarzenia będą bezpłatne dla uczestników. Na niektóre wydarzenia ilość miejsc jest ograniczona, konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus