Wybił szybę w radiowozie, bo chciał rozładować złość

Policjanci zatrzymali 27-latka, który w czasie gdy oni podejmowali interwencję, głową wybił szybę w zaparkowanym radiowozie.

Do zdarzenia doszło 25 lipca ok. północy. Wieliccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta ma miejsce awantura. Mundurowi pozostawili radiowóz przed kamienicą, gdzie miała miejsce interwencja i udali się domieszkania by podjąć czynności.

– Wśród uczestników zdarzenia w mieszkaniu był 27-latek, który po zakończeniu czynności przez funkcjonariuszy, miał udać się do domu. Mundurowi pozostali w miejscu interwencji przeprowadzając jeszcze rozmowę z pozostałymi jej uczestnikami. Kiedy wrócili do radiowozu, zastali rozbitą tylną szybę w pojeździe – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili, że uszkodzenia dokonał mężczyzna, który chwilę wcześniej wyszedł z kamiennicy. Według relacji świadka, sprawca podszedł do radiowozu i głową rozbił tylną szybę a następnie oddalił się w kierunku centrum miasta.

Policjanci po kilkunastu minutach zatrzymali 27-letniego sprawcę przestępstwa, który na głowie miał widoczne otarcia naskórka oraz stłuczenia. Sprawca przyznał, że głową rozbił szybę, ponieważ zdenerwował się na interweniujących policjantów.

comments powered by Disqus