Wygrany turniej Wisły, Cracovia traci pierwsze punkty

fot. LoveKraków.pl

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków z kompletem zwycięstw zwyciężyły w III Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek. Z kolei hokeiści Comarch Cracovii w dwóch pierwszych ligowych meczach zaliczyli zwycięstwo i porażkę.

Za Białą Gwiazdą pierwszy towarzyski turniej w ramach przygotowań do sezonu. Choć trener Krzysztof Szewczyk nie może jeszcze korzystać ze wszystkich najlepszych zawodniczek, jego podopieczne pokonały w Gdyni VBW CEKK Cegled 86:47, Arkę Gdynia 61:50 i Artego Bydgoszcz 91:58.

Poza trofeum, wiślaczki przywiozły do Krakowa dwie nagrody indywidualne. Anna Jakubiuk została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką, a Maria Araujo najlepszą zbierającą.

Radziszewski i Słaboń wrócą do Krakowa

Po porażce w meczu o Superpuchar hokeiści szybko rozegrali dwa mecze ligowe. W piątek przed własną publicznością Pasy pokonały Automatykę Gdańsk 2:1, strzelając gole w przewagach. W niedzielę po karnych przegrały w Toruniu z Energą 1:2.

Kolejne starcie krakowian w Polskiej Hokej Lidze już w najbliższy piątek na lodowisku przy ulicy Siedleckiego. O godzinie 18.30 zespół Rudolfa Rohacka podejmie Zagłębie Sosnowiec w składzie z Rafałem Radziszewskim i Damianem Słaboniem, którzy po ostatnim sezonie rozstali się z Cracovią po wielu latach gry.

Comarch Cracovia – MH Automatyka Gdańsk 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Bramki: Csamango (10.), Noworyta (31.) – Stasiewicz (19.)

Energa Toruń – Comarch Cracovia k. 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, d. 0:0)

Bramki: Naparło (12.), Karczocha (65., decydujący karny) – Vachovec (48.).

comments powered by Disqus