Wyłudzali metodą „na wnuczka”. W reklamówce mieli ponad 100 tys. zł

Krakowscy policjanci namierzyli i zatrzymali oszustów działających metodą „na wnuczka”. Mężczyźni wpadli tuż po dokonanym przestępstwie na 71-latce z powiatu wadowickiego, od której wyłudzili ponad 100 tys. zł.

Miesiąc temu małżeństwo z powiatu krakowskiego padło ofiarą przestępców działających metodą „na wypadek córki” i straciło 60 tys. złotych. Dochodzenie w tej sprawie wszczęła Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

– W trakcie prowadzonych czynności kryminalni z tej jednostki wpadli na trop dwóch, wspólnie działających metodą „na wnuczka” oszustów. Ustalili, że 28- i 31-latek z Krakowa mogą być odpowiedzialni za to przestępstwo. Nadto, obaj wytypowani mężczyźni byli notowani za udział w tego typu oszustwach. 10 marca policjanci namierzyli ich i zatrzymali na ulicy w Krakowie – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Reklamówka wypełniona pieniędzmi

Zatrzymani mężczyźni mieli wówczas przy sobie reklamówkę wypełnioną gotówką w kwocie 109 tys. złotych. Kryminalni z powiatu krakowskiego w porozumieniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że zabezpieczona przy sprawcach gotówka pochodzi z oszustwa, dokonanego przez nich tego dnia metodą „na wypadek wnuczka”, na szkodę 71-letniej kobiety z powiatu wadowickiego.

28 i 31-latka przejęli więc wadowiccy śledczy, którzy na podstawie posiadanych materiałów przedstawili zatrzymanym zarzut oszustwa.

W poniedziałek wadowicki sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.