Wynajął i zdewastował pokój hotelowy. 15 tys. złotych strat

fot. burst.shopify.com

Krakowscy policjanci zatrzymali 50-letniego klienta jednego ze śródmiejskich hoteli, który zdewastował sprzęty znajdujące się w wynajmowanym przez niego pokoju. Suma strat, jakie spowodował, została oszacowana na kwotę około 15 tys. złotych.

W niedzielę, 5 lipca, w godzinach porannych, 50-letni mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu krakowskiego wynajął pokój w hotelu w centrum miasta. Mężczyzna postanowił pozostać na miejscu do poniedziałku. W niedzielne popołudnie uiścił opłatę za nocleg, po czym wyszedł z budynku.

Kiedy go nie było, do pokoju udała się ekipa sprzątająca. Po otwarciu drzwi personel zobaczył przerażający widok oraz odkrył liczne zniszczenia, a wśród nich m.in. wyrwaną lampę ze ściany, uszkodzone meble, zalaną wykładzinę, pobrudzone zasłony i firany, porozrzucane niedopałki papierosów oraz walające się butelki.

Na miejsce został wezwany policyjny patrol. Dyrektor hotelu wstępnie oszacował powstałe szkody na kwotę około 15 tys. złotych oraz złożył zawiadomienie o przestępstwie na policję.

Wrócił na miejsce „zbrodni”

Następnego dnia policjanci zatrzymali 50-latka, który około godz. 14:00 wrócił do hotelu po swoje rzeczy. Mężczyzna został przewieziony na komendę, gdzie przyznał się do zdewastowania pokoju hotelowego, powiedział, że przesadził z alkoholem i zobowiązał się pokryć szkody, które spowodował.

Możliwe, że mieszkaniec pow. krakowskiego nie odpowie karnie za zniszczenie mienia (za co grozi do 5 lat więzienia), jeżeli pokrzywdzony wycofa wniosek o ściganie, a prokurator wyrazi na to zgodę.

comments powered by Disqus