Wypadek tramwajów na Klimeckiego. Biegli oceniają wersję wydarzeń

Wypadek fot. LoveKraków.pl

Prokuratura czeka na opinie zespołów biegłych w sprawie przyczyn poważnego wypadku komunikacyjnego na ulicy Klimeckiego. Wykluczono, by motorniczowie byli pod wpływem środków odurzających lub alkoholu.

 18 maja w okolicach przystanku „Klimeckiego” tramwaj Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego wjechał w drugi pojazd, który tam stał. Ponad 20 pasażerów zostało rannych. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa dla Krakowa – Podgórza.

Do tej pory śledczy przeprowadzili oględziny tramwaju i torowiska, a także przesłuchali 23 świadków. – W stosunku do 18 osób zasięgnięto opinii sądowo-lekarskiej w celu weryfikacji rozmiarów ich obrażeń – informuje Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Tramwaje posiadają monitoring wizyjny, dlatego te materiały posłużą jako jeden z dowodów. Prokuratura zbadała także jeden z tramwajów pod względem technicznym. Śledczy uzyskali również sprawozdanie komisji badającej ten wypadek z ramienia MPK.

– W celu weryfikacji tej wersji zgromadzono niezbędne materiały i obecnie trwa oczekiwanie na sporządzenie opinii przez zespół biegłych. Na chwilę obecną w sprawie nikomu nie zostały przedstawione zarzuty – mówi Janusz Hnatko.