Wyremontują „okropny” kontrapas

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Dróg Miasta Krakowa przymierza się do remontu kontrapasa rowerowego na ul. Kopernika – tego samego, o którym niedawno wypowiedział się prezydent Jacek Majchrowski.

Wyremontowany zostanie odcinek pomiędzy ulicami Strzelecką i Lubicz, a więc ponad połowa całej trasy biegnącej przez ul. Kopernika.

Jak podaje ZDMK, w nocy z 26 na 27 września nawierzchnia zostanie sfrezowana. Natomiast kolejnej nocy położona zostanie nawierzchnia bitumiczna. Całość prac zakończy się nad ranem w sobotę, 28 września.

O kontrapasie na ul. Kopernika mówił w niedawnej rozmowie prezydent Majchrowski. Nazwał go wówczas „okropnym” i stwierdził, że miasto odchodzi od wyznaczania kontrapasów na rzecz budowy dróg dla rowerów.

Rowerzyści komentując te słowa przypominali prezydentowi, że to jedno z najważniejszych połączeń rowerowych z centrum miasta i że w zabytkowej zabudowie centrum miasta trudno byłoby budować ścieżki tam, gdzie z łatwością można wyznaczyć pas na jezdni. Przyznawali jednak, że nawierzchnia na Kopernika w pełni zasługuje na określenie „okropna”. Teraz podróż w stronę Plant od ronda Mogilskiego będzie o wiele wygodniejsza.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki