Występował w Białym Domu, teraz zawita do Krakowa

Neville Peter fot. Neville Peter Polska/Facebook
W najbliższy piątek w Krakowie wystąpi Neville Peter, niewidomy wirtuoz jazzowy. Koncert odbędzie się w kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Lubelskiej 25.

Występował w Białym Domu, nowojorskim Carnegie Hall, śpiewał solo i z laureatami Grammy. Neville Peter, niewidomy wirtuoz jazzu, 17 maja o 18.00 wystąpi podczas charytatywnego koncertu w kościele Adwentystów Dnia Siódmego.

Lekcja o pokonywaniu barier

Peter swoje polskie tournée rozpocznie właśnie w Krakowie. Zaśpiewa i zagra na rzecz Polskiego Związku Niewidomych Okręg Małopolski.

– Zarówno muzyka, jak i historia Nevilla, są wielką inspiracją, ale też lekcją o barierach i ich pokonywaniu. Chcemy w tym pomóc również lokalnie, w naszym mieście – mówi pastor Artur Dżaman z Kościoła adwentystycznego. – Koncert jest bezpłatny i serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do przyjścia, będziemy jednak bardzo wdzięczni za dar na rzecz Polskiego Związku Niewidomych – dodaje.

Neville Peter w wieku 6 miesięcy całkowicie utracił wzrok. Ukończył Uniwersytet w Miami na kierunku muzyka studyjna oraz jazz i rozpoczął solową karierę. Zdobył wiele cenionych nagród i śpiewał z laureatami Grammy. Napisał ponad 100 pieśni gospel, a po trasach koncertowych w Stanach Zjednoczonych, Australii i Azji zawita do Polski.

Organizatorzy zachęcają do zarezerwowania miejsca na stronie wydarzenia na Facebook’u oraz przyjścia min. 15 minut przed rozpoczęciem. Po godz. 17:45 wpuszczone zostaną osoby ze względu na kolejności przybycia.

comments powered by Disqus