Wyszli z więzienia i szybko do niego wrócą

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Dwóch mężczyzn będzie odpowiadać w warunkach tzw. multirecydywy za popełnione przestępstwa.

W marcu w jednym z salonów gier na Podgórzu doszło do rozboju. Sprawcy obezwładnili pracownicę i grozili użyciem wobec niej niebezpiecznego narzędzia. Później włamali się do automatu i zrabowali 2,5 tys. złotych. Jak podkreślają policjanci, zgłoszenie dostali zaledwie kilka dni temu.

To jednak nie przeszkodziło w szybkim namierzeniu złodziei.  – Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Krakowa (w wieku 28 i 34 lat), którzy niedawno opuścili zakład karny, gdzie odsiadywali wyroki za rozboje i włamania – mówi Barbara Szczerba z komendy miejskiej policji.

Duet miał dużo więcej na sumieniu. Okazało się, że podejrzani brali udział w innych napadach i włamaniach m.in. do samochodów.

– Młodszy z podejrzanych odpowie za pięć, a jego kompan za siedem czynów – w tym za rozboje, kradzieże z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających – wylicza Szczerba.

Z uwagi na fakt, że obaj popełnili przestępstwa w warunkach recydywy, wysokość grożącej im kary może zostać  zwiększona o połowę. Obaj trafili na trzy miesiące do aresztu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus