Wyznaj miłość Nowej Hucie. 10 tysięcy kalendarzy na Walentynki

Nowa Huta fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

W Walentynki nowohucianie otrzymają 10 tys. bezpłatnych kalendarzy „Kocham Nową Hutę”. 

To już piąta odsłona akcji Fundacji Promocji Nowej Huty. Tradycyjnie rozpocznie się w samo południe na deptaku w al. Róż. Podczas wydarzenia chętni będą mogli również oddać krew w Krwiobusie.

Wizytówka Nowej Huty

Kolportaż kalendarzy potrwa od 12.00 do 14.00 na pl. Centralnym, skrzyżowaniu ul. Struga i al. Solidarności, w okolicy placu Bieńczyckiego i ronda gen. Maczka. Od 13.30 do 15.00 i nieco później, bo od 21.00 do 22.00, kalendarze będzie można odebrać przy bramach Kombinatu.

– Akcję prowadzimy corocznie od 2014 roku, dlatego mieszkańcy Nowej Huty zaczynają kojarzyć Walentynki już nie tylko z miłością właściwą dla zakochanych, ale również z miłością do swojej własnej dzielnicy – mówią przedstawiciele Fundacji Promocji Nowej Huty. – Będą z nami współpracować liczne organizacje lokalne, ale również ogólnomiejskie, co świadczy o tym, że akcja trafia w serca mieszkańców całego Krakowa i staje się akcją-wizytówką Nowej Huty – dodają.

W ramach inicjatywy mieszkańcy od godziny 17.00 będą mieli okazję zobaczyć wystawę zdjęć „Kocham [Fotografować] Nową Hutę” w nowo otwartej siedzibie fundacji na os. Centrum D 6 (lok. 8). Zaprezentowane zostaną fotografie uczestników konkursu, z którego organizacja co roku wybiera jedno ze zdjęć do kalendarza.

Do wyboru

Każdy, kto zgłosi się pod odbiór kalendarza, do wyboru będzie miał dwie wersje. Na obu widnieć będzie – jak informują organizatorzy akcji – „fotografia przedstawiająca dzielnicę w sposób pozytywny”. Zdjęcie drugiej wersji wyłoniono w konkursie ogłoszonym początkiem listopada 2018.

Małym bonusem do rozdawanych egzemplarzy będzie specjalnie zaprojektowany na tę okazję magnes.

Więcej o wydarzeniu >>>> KOCHAM NOWĄ HUTĘ

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus