Wzorowa renowacja krakowskiej kamienicy

Renowacja obiektów zabytkowych i przystosowanie ich do pełnienia funkcji komercyjnych oraz mieszkalnych staje się coraz popularniejsze w Krakowie. Ostatnim bardzo dobrym przykładem kosztowej modernizacji jest kamienica przy ulicy Rakowickiej 8.

Deweloperzy, ze względu na coraz mniejszą ilość miejsca w ścisłym centrum Krakowa, postanowili poddawać renowacji stare kamienice. Wybudowany na początku dwudziestego wieku obiekt przy ulicy Rakowickiej odzyskała swój pierwotny blask. Karol Szczuka z Immobilllo Group zaznacza, że modernizacja budynku została przeprowadzona z zachowaniem wszystkich zasad sztuki konserwatorskiej. – Przemyślana i drobiazgowa renowacja tego wybudowanego w 1911 roku obiektu zaowocowała przywróceniem dawnego splendoru wzbogacając go jednocześnie o najwyższej klasy rozwiązania techniczne, w efekcie tworząc prawdziwie inspirującą przestrzeń o charakterze biurowym i mieszkalnym – mówi Karol Szczuka.

fot. Immobillo Group

Staranna renowacja przywróciła klasyczną elegancję – przekonuje Szczuka z Immobillo Group. Większość elementów wystroju została odwzorowana na podstawie oryginalnych projektów z początku dwudziestego wieku.

Oprócz prac dekoratorskich, w budynku została wzmocniona konstrukcja oraz fundamenty. W trakcie przebudowy inwestor zdecydował się na podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej. 

fot.  Immobilllo Group oraz Krzysztof Kalinowski

 

comments powered by Disqus