Z GKS-em Katowice nie będzie łatwo. Pierwsza porażka Comarch Cracovii w fazie play-off [ZDJĘCIA]

Od zwycięstwa i porażki w dogrywce hokeiści Pasów rozpoczęli półfinał ekstraligi hokeja. Kolejne dwa spotkania w poniedziałek i wtorek w Katowicach.

W czwartek najlepsza drużyna sezonu zasadniczego wygrała przed własną publicznością 5:2. Po dwóch wyrównanych tercjach (0:0, 1:1), w ostatniej gospodarze strzelili cztery gole, a obrońca mistrzowskiego tytułu – jednego. – W pierwszym meczu liczyło się zwycięstwo, nieważne w jakim stylu. Każda tercja miała inny przebieg, natomiast po oklaskach kibiców wnioskuję, że im się podobało – mówił trener Rudolf Rohaczek.

Niespełna dobę później rozpoczęło się kolejne spotkanie, w którym kibice oglądali tylko trzy bramki. Tym razem na prowadzenie wyszedł zespół ze Śląska, gdy w okienku krążek umieścił Grzegorz Pasiut. GKS prowadził przed ponad 30 minut gry, aż w 48. do wyrównania doprowadził Alan Łyszczarczyk. Napastnik uderzył z pełnego zamachu i zasłonięty przez Damiana Kapicę John Murray nie miał nic do powiedzenia. Do wyłonienia zwycięzcy była dogrywka, w której o zwycięstwie gości przesądził Hampus Olsson. Katowiczanie grali z przewagą jednego zawodnika po karze dla Cracovii za nadmierną liczbę zawodników na lodzie. Wykluczenie gracza Cracovii wzbudziło kontrowersje.

– Mogliśmy trochę lepiej zagrać na początku, ale faza play-off jest długa i skupiamy się na meczach w Katowicach. Nie jedziemy tam wygrać przynajmniej jednego. Skupiamy się na poniedziałkowym, a jak go wygramy, będziemy myśleć o następnym – powiedział Alan Łyszczarczyk.

Comarch Cracovia – GKS Katowice 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Bramki: Wronka (25.), Rac (42., 59.), D. Kapica (47.), Tomi (58.) – Pulkkinen (39.), Rompkowski (55.).

Comarch Cracovia – GKS Katowice d. 1:2 (0:1, 0:0, 1:1, d. 0:1)

Bramki: Łyszczarczyk (48.) – Pasiut (15.), Olsson (70.).

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 1:1.