Z Krakowa do Zakopanego znów pociągiem

Pociąg na dworcu Kraków Główny fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższą niedzielę kolejarze wprowadzą wakacyjną korektę rozkładu jazdy pociągów. 26 czerwca powrócą bezpośrednie połączenia z Krakowa do Zakopanego.

Jak poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK, nowy rozkład będzie obowiązywał od 14 czerwca do 29 sierpnia. – W porównaniu do poprzednich wakacji, zwiększył się standard obsługi na kilkudziesięciu stacjach i przystankach – podkreślił.

Od 26 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego. Pod Tatry pojadą m.in. składy z Gdyni, Szczecina, Warszawy i Krakowa. Do tego czasu, pociągi jadące z Krakowa dojeżdżały tylko do stacji Chabówka. Odcinek do Zakopanego odbywał się autobusową komunikacją zastępczą, z powodu remontów torów w okolicach Nowego Targu.

Najszybciej z Krakowa do Zakopanego dojedziemy pociągiem Kolei Małopolskich. Podróż zajmie nam 3 godziny i 5 minut. Nieco dłużej pojedziemy pojazdami TLK (średnio ok. 3:27) oraz Przewozów Regionalnych (ok. 4 godziny).

Zarządca sieci kolejowej ma dobre informacje dla krakowian. Otwarcie przystanku Kraków Bronowice ułatwi dojazd w kierunku lotniska, do Katowic, Oświęcimia, Trzebini, Krzeszowic oraz centrum Krakowa.

Informacje dotyczące obowiązującego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów, w wyszukiwarkach portalpasazera.plrozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Przyszły rozkład jazdy dostępny jest na portalpasazera.pl, a tydzień przed wprowadzeniem zmian w rozkładzie na stacjach i przystankach pojawią się plakaty.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Bronowice? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/bronowice
comments powered by Disqus