Zaatakował ratownika, który pomagał jego bratu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

11 czerwca policjanci obezwładnili pijanego mężczyznę, który wcześniej zaatakował ratownika medycznego, gdy ten udzielał pomocy jego bratu. Za naruszenie nietykalności cielesnej odpowie przed sądem.

We wtorek około godziny 22 na ulicy św. Gertrudy citroen niegroźnie potrącił pijanego 33-latka (1,5 promila), który wtargnął na jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Na miejsce zdarzenia, oprócz funkcjonariuszy ruchu drogowego, przyjechali  ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy potrąconemu mężczyźnie. W trakcie badania, do karetki pogotowia podszedł 25-letni brat poszkodowanego. Domagał się wypuszczenia mężczyzny z pojazdu, a następnie próbował się dostać do środka. Uderzył także w twarz ratownika, o czym później została powiadomiona policja.

– Ratownik medyczny udzielający medycznych czynności ratunkowych  korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariusza publicznego – przypomina Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji.

W tym roku, w związku z przypadkami agresji skierowanej wobec ratowników medycznych, funkcjonariusze zainicjowali cykl szkoleń z samoobrony skierowany do osób jeżdżących w karetkach pogotowia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus