Zadał cios mieczem. Rodzina trafiła do szpitala

fot. Krzysztof Kalinowski

Mężczyzna ranił swoją żonę, a następnie doprowadził do samookaleczenia. Śledztwo prowadzą krakowscy prokuratorzy.

 Jak mówi Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, dziś policjanci z komisariatu w Alwerni zostali powiadomieni o awanturze rodzinnej. Po przyjeździe na miejsce zastali nieprzytomnego mężczyznę przebitego na wysokości klatki piersiowej przedmiotem przypominającym miecz, kobietę z widoczną raną kłutą klatki piersiowej oraz trójkę dzieci. Jedno z dzieci także posiadało obrażenia ciała.

– Kobieta w stanie ciężkim, została przewieziona przez pogotowie do miejscowego szpitala, natomiast, mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe trafił do szpitala w Krakowie. Dzieci również zostały zabrane do szpitala na badania – informuje.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna w trakcie awantury domowej zadał cios nożem swojej żonie w okolice klatki piersiowej, spowodował obrażenia ciała u jednego z dzieci a następnie mężczyzna sam wziął do ręki nóż typu katana i przyłożył ostrze w okolice swojej klatki piersiowej i zaczął napierać ciałem na ostrze, doprowadzając do samookaleczenia w postaci rany kłutej na wysokości klatki piersiowej.

– Trwają czynności procesowe mające na celu zebranie dowodów i pełne odtworzenie przebiegu zdarzenia – podkreśla prokurator.

comments powered by Disqus