Zadbaj o swoje zdrowie nie wychodząc z domu

Nie masz czasu na stanie w kolejkach w przychodni? A może nie lubisz prosić lekarza o skierowanie na badania profilaktyczne? Dzięki domowym pobraniom krwi możesz zapomnieć o wszystkich wymówkach, które powstrzymują cię od dbania o swoje zdrowie. Dzięki technologii XXI wieku medycyna może zawitać do Twojego domu - wystarczy zamówić badanie pod wybrany adres. To równie proste co zamówienie pizzy przez aplikację, a wyniki również możesz sprawdzić online.

O profilaktyce wciąż mówi się za mało. Wielu Polaków odwiedza lekarzy i wykonuje badania dopiero wtedy, gdy zauważają u siebie pierwsze objawy choroby. W przypadku niektórych chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, to zdecydowanie za późno. Najprostszym sposobem na zapobieganie chorobie jest zdrowy tryb życia i regularne badania krwi. Lekarza zalecają, by profilaktyczne badania wykonywać przynajmniej raz do roku i uwzględniać w nich morfologię, poziom glukozy, próby wątrobowe, cholesterol i TSH. Oczywiście badania te można rozszerzać w zależności od potrzeb i stanu zdrowia badanego.


Co jednak zrobić, gdy nie mamy czasu na wyprawę do punktu pobrań? Najprostszym rozwiązaniem będzie zamówienie badania krwi do domu. W takich właśnie usługach specjalizuje się krakowska firma uPacjenta, która działa na rynku od 2017 roku. Od samego początku celem spółki była popularyzacja badań profilaktycznych wśród Polek i Polaków, ponieważ jak sami twierdzą „znacznie lepiej jest zapobiegać chorobie, niż później ją leczyć”. uPacjenta rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego na swoim koncie mają kilkadziesiąt tysięcy przeprowadzonych badań krwi w domach pacjentów, a także wiele profilaktycznych akcji specjalnych w biurach.


Jak działa badanie krwi w domu?


Zasady są bardzo proste: wystarczy wejść na stronę https://upacjenta.pl/domowe-badania-krwi i podać adres, pod który chcemy zamówić pobranie krwi. Następnie z oferty ponad tysiąca badań wybieramy te, które nas interesują. Możemy nawet zdecydować się na cały pakiet badań, przeznaczony pod konkretne potrzeby pacjentów, np. pakiet tarczycowy, cukrzycowy, dla sportowców czy wegetarian. W następnym kroku wybieramy datę i godzinę wizyty oraz specjalistę, który najbardziej nam odpowiada. Potem pozostaje już tylko opłacenie zamówienia i oczekiwanie na wizytę specjalisty. Wyniki badań można sprawdzić online, czasem nawet tego samego dnia w którym zostało wykonane pobranie, i w razie potrzeby wydrukować je przed wizytą u lekarza.


Takie rozwiązanie to przede wszystkim duża oszczędność czasu. Nie musimy pomijać śniadania, stać w korkach ani kolejkach w przychodni. Specjalista ma nawet możliwość pobrania krwi u kilku osób przy jednej wizycie, dzięki czemu za jednym razem może zbadać się cała rodzina. Dodatkowo, personel uPacjenta ma doświadczenie pobieraniu krwi u dzieci i niemowląt, dlatego nie ryzykujemy płaczem i strachem najmłodszych jak podczas wizyty w punkcie pobrań. Jeśli któryś z wyników nas zaniepokoi, uPacjenta umożliwia przeprowadzenie konsultacji wyników online z diagnostą laboratoryjnym lub lekarzem, który podpowie, co oznacza dany wskaźnik lub jakie dalsze kroki leczenia podjąć.


Rehabilitacja w domu


Na utrudnienia powodowane dojazdami narzekają często osoby, które z różnych przyczyn muszą poddawać się fizjoterapii. Problemy z poruszaniem się i ból nie muszą jednak dłużej utrudniać im powrotu do zdrowia, ponieważ dla nich też uPacjenta przygotowało rozwiązanie. Mowa o rehabilitacji z dojazdem do domu. Wystarczy wejść na stronę https://upacjenta.pl/rehabilitacja-domowa, wybrać czas i miejsce, pod które chcemy zamówić fizjoterapeutę i opłacić wizytę.


W ofercie można znaleźć rehabilitację sportową, ortopedyczną, neurologiczną oraz przygotowaną specjalnie na potrzeby osób starszych, a także dzieci i niemowląt. Fizjoterapeuta przyjedzie wyposażony we wszystkie wymagane do zabiegu sprzęty i chętnie posłuży radą w zakresie zarówno terapii, jak i dodatkowego leczenia.


Akcje profilaktyczne dla firm


Coraz więcej firm w celu budowaniu marki pracodawcy oferuje swoim pracownikom całą listę benefitów zdrowotnych, takich jak opieka medyczna czy karty sportowe. Zazwyczaj jednak pakiety medyczne skupiają się na leczeniu, a nie zapobieganiu, co mogłoby przyczynić się do poprawy wydajności pracowników. Mowa tu głównie o profilaktycznych badaniach krwi, które pomagają w wykryciu choroby już we wczesnym stadium.


Jak zatem zadbać o profilaktykę zdrowotną w miejscu pracy? Zorganizować specjalną akcję badania krwi w biurze! Bez dojazdów do punktów pobrań, kolejek i skierowań od lekarzy. Najlepiej przy współpracy ze sprawdzoną renomowaną firmą, która oferuje nie tylko samo pobrania próbek, ale i ich zbadanie, transport oraz umożliwi sprawdzenie wyników online. Taką firmą jest właśnie uPacjenta.


Jakie korzyści czerpie pracodawca?

- Akcja może być bezkosztowa dla pracodawcy, ponieważ to pracownicy mogą samodzielnie ponosić koszty badania wedle uznania,
- Zwiększenie satysfakcji i lojalności pracowników,
- Profilaktyka chorób przyczynia się do szybszego ich wyleczenia i na dłuższą metę mniejszej absencji,
- Pakiet badań może być wybrany przez pracodawcę i dostosowany do konkretnych wymagań.

Jakie korzyści czerpią pracownicy?

- Oferowane przez uPacjenta ceny pakietów są znacznie niższe niż w stacjonarnych punktach pobrań,
- Oszczędność czasu związanego z dojazdem do przychodni,
- Do przeprowadzenia badań nie są wymagane skierowania lekarskie,
- Możliwość konsultacji wyników online ze specjalistą,
- Badania są wykonywane w przyjaznym, znanym otoczeniu, co znacząco niweluje stres związany z pobraniem krwi,
- Pakiety badań, które uPacjenta oferuje firmom, są bardzo szerokie, dlatego każdy pracownik poza najpopularniejszymi wskaźnikami może przeprowadzić rozbudowany audyt swojego zdrowia.


Dlaczego warto?


Chyba wszyscy zgodzimy się co do tego, że dbanie o własne zdrowie powinno być codziennością każdego z nas. Pełnowartościowa dieta, uprawianie sportu, rezygnacja z używek i ograniczenie stresu to najpopularniejsze postanowienia noworoczne, które zwykle szybko odchodzą w niepamięć. Do działania nie powinna motywować nas zmiana daty, a potrzeba życia w pełni sił witalnych, nie tylko dla nas samych, ale przede wszystkim z myślą o najbliższych. Zamówienie domowego badania krwi można potraktować jako wspólną, rodzinną przygodę, a czas zaoszczędzony na staniu w kolejce możecie wykorzystać tak, jak lubicie najbardziej, np. jedząc wspólne śniadanie.


comments powered by Disqus