Zadzwoniła na policję, a potem skoczyła z Mostu Grunwaldzkiego

fot. krakowskie ratownictwo 112

Oficer dyżurny komisariatu wodnego w Krakowie po raz kolejny uratował ludzkie życie wyciągając z Wisły młodą kobietę. Kilka miesięcy temu ocalił życie mężczyzny.

Do próby samobójczej  doszło we wtorek nad ranem. Pod numer alarmowy zadzwoniła młoda kobieta informując, że siedzi na barierce jednego z krakowskich mostów i planuje skoczyć do Wisły. Policjanci błyskawicznie namierzyli, gdzie się znajduje i na miejsce skierowano służby ratunkowe.

W pobliże mostu motorówką  popłynął również dyżurny z komisariatu wodnego policji. Gdy policjanci dotarli na Most Grunwaldzki do zgłaszającej siedzącej na barierce mostu podeszło dwóch przechodniów, którzy próbowali nakłonić dziewczynę, aby ta bezpiecznie zeszła na chodnik.

Kobieta nie chciała rozmawiać z policjantami, nie pozwoliła również komukolwiek zbliżyć się do siebie. Nie reagowała na prośby i polecenia funkcjonariuszy. Nagle przeszła przez barierki i skoczyła do Wisły. Od razu podpłynął do niej policjant z komisariatu wodnego, który w motorówce czekał na miejscu z pomocą. Kobieta została podjęta z wody na motorówkę przez policjanta  i przekazania załodze karetki pogotowia.

To kolejne uratowane ludzkie życie, które w swojej służbie ma asp.szt. Wojciech Zięba – dyżurny komisariatu wodnego. Kilka miesięcy temu policjant skoczył do Wisły ratując mężczyznę, który targnął na własne życie.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki