Zaginął 25-letni mieszkaniec Krakowa. Rodzina oferuje nagrodę za pomoc

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach 25-letniego Dawida Wojdy. Mężczyzna wyszedł z domu 22 lipca 2022 roku i do tej pory nie wrócił. Nie nawiązał również kontaktu z rodziną.

Jak informuje Komeda Wojewódzka Policji w Krakowie, 25-latek po raz ostatni widziany był przy ul. Gersona w Krakowie. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VI w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-917, 47-83-58-327 lub numerem alarmowym 112.

Rysopis:

- wzrost 180 cm,
- włosy długie, koloru ciemnego,
- nos normalny
- uszy normalne
- sylwetka szczupła
- posiada zarost w postaci brody

Według informacji podanych przez Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska, Dawid Wojda od grudnia 2020 roku mieszkał przy ulicy Gersona 18 w Krakowie. Po raz ostatni kontaktował się telefonicznie z bliskimi w środę 20.07.2022r. W sobotę, 23 lipca, mieli odwiedzić go rodzice.

– Z ustaleń bliskich wynika, że 22 lipca mógł chcieć udać się do Galerii Bronowickiej, Auchan. Miał zamiar uporządkować mieszkanie przed przyjazdem rodziców i prawdopodobnie udać się do śmietników typu ,,dzwon", które są dość odległe od miejsca zamieszkania. Niewykluczone, że mógł w tym celu skorzystać z taksówki. Wiadomo, że opuścił mieszkanie o godzinie 8:30. Przed wyjściem wyszukiwał kolejno ulice: Sosnowiecką, Jasnogórską i Walerego Eliasza Radzikowskiego. Pan Dawid ma ze sobą telefon, lecz jest on nieaktywny – czytamy na profilu facebookowym Stowarzyszenia Zaginieni Cała Polska.

Ostatnie logowanie telefonu miało miejsce 22 lipca w Zabierzowie około godziny 14:00. Dla osoby, która wskaże miejsce pobytu lub informacje pomocne w odnalezieniu zaginionego przewidziana jest nagroda w wysokości 2000 zł.

comments powered by Disqus