Zakaz przemieszczania się na Święta? Premier: pracujemy nad możliwościami prawnymi

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował, by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędzić w kameralnym gronie. Poinformował również, że rząd pracuje nad możliwościami prawnymi, by ograniczyć możliwość przemieszczania się w tym czasie.

– Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia. To moment, w którym spotykają się rodziny, dlatego chcę szczególnie zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin. Tych, z którymi mieszkamy  –  powiedział w sobotę premier.

Zaapelował, by nie przemieszczać się między miastami, ponieważ „od naszej dyscypliny będzie zależało, jak ostre będą musiały być późniejsze restrykcje”.

Premier Morawiecki zapytany o plany dotyczące wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się w trakcie Świąt odpowiedział, że redukcja kontaktów w tym czasie jest kluczowa dla dalszego przebiegu epidemii.

– Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

comments powered by Disqus