Zakazu palenia węglem nie będzie. Wszystko w rękach Andrzeja Dudy

fot. LoveKraków.pl

Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie zakazu palenia węglem na terenie Krakowa. Tym samym nieważna jest uchwała sejmiku wojewódzkiego z 2013 roku.

Wyrok został wydany po około dwugodzinnym posiedzeniu. – Wyrok NSA dla Krakowa negatywny, zakazu palenia węglem nie ma. Nie poddajemy się, walczymy dalej. Teraz najważniejsze podpisanie Pakietu Arkita – napisał na swoim Twitterze obecny na sali Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

Kośmider wydał również oświadczenie. – Dla władz miasta oznacza to przede wszystkim konieczność szukania innych, realnych i skutecznych rozwiązań, prowadzących do poprawy jakości życia w Krakowie. Z pewnością będziemy budować alternatywne rozwiązania i prowadzić aktywne działania na rzecz polepszenia stanu powietrza w naszym mieście – twierdzi radny Platformy Obywatelskiej.

Samorządowiec zaznacza jednak, że wyrok ten jest jedynie jedną niewygraną bitwą w wojnie o czyste powietrze. – Dlatego jeszcze większego znaczenia, nabiera w świetle dzisiejszego wyroku, sprawa podpisania przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę Ustawy Prawo Ochrony Środowiska zwanej potocznie Pakietem Arkita – dodaje Kośmider. Przypomnijmy, że prezydent ma na to czas do 2 października.

Władze Krakowa z pewnością będą lobbować, by Andrzej Duda podpisał ustawę. – Wejście w życie założeń pakietu Arkita da samorządom możliwość przeprowadzenia skutecznych działań antysmogowych – twierdzi Bogusław Kosmider.

 

comments powered by Disqus