Załatwiali prawa jazdy bez egzaminów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Małopolscy policjanci zatrzymali czterech członków grupy przestępczej, którzy oferowali załatwienie prawa jazdy bez egzaminów. Mężczyźni i kobieta powoływali się na swoje wpływy w urzędach, jak również w policji oraz w sądach.

Jak informuje Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przestępcy zainteresowanym osobom wmawiali, że mają możliwości pośredniczenia w uzyskaniu prawa jazdy, bez konieczności zdawania egzaminów.

– Śledczy w wyniku kilkumiesięcznej pracy ustalili kilkadziesiąt osób, z całej Polski, które szukając możliwości uzyskania prawa jazdy różnych kategorii odpowiedziały na ogłoszenia. Jak się okazało, ludzie ci wpłacali na wskazany w ogłoszeniu rachunek bankowy różne sumy pieniędzy. Były to kwoty od 4 tys. do 20 tys. zł. Jedna z ofiar oszusta, przekazała w ten sposób sprawcy 70 tys. zł. Wysokość kwoty zależała od podatności danej osoby na manipulowanie przez przestępców – mówi Sebastian Gleń.

Po dokonaniu wpłaty, kontakt ze strony ogłoszeniodawcy się urywał. Oszukani z reguły nie zgłaszali przestępstwa organom ścigania. Policjanci ustalili, że za wyłudzeniami stoi rodzina pochodząca z województwa kujawsko-pomorskiego.

comments powered by Disqus