Zamiana stron na Alejach wcześniej niż w planach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wykonawcy prac na Alejach Trzech Wieszczów uda się wcześniej zakończyć ich pierwszy etap. Przeniesienie ruchu na drugą jezdnię będzie możliwe już w nocy z 31 maja na 1 czerwca.

Chodzi o przebudowę skrzyżowania Alej Trzech Wieszczów z ulicami Karmelicką i Królewską. Prace w tym miejscu przewidziano na trzy miesiące – półtora na jezdni w stronę Nowego Kleparza i półtora w stronę mostu Dębnickiego.

Już teraz wiadomo, że pierwszy z tych etapów uda się zakończyć wcześniej niż planowano, a więc po ok. miesiącu. – Mamy deklarację od wykonawcy, że w nocy z piątku 31 maja na sobotę 1 czerwca będzie gotowy do zmiany organizacji ruchu – informuje Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Była szansa, że uda się to jeszcze o tydzień wcześniej, ale uniemożliwiły to padające deszcze.

Po zmianach ruch będzie się odbywał według analogicznego schematu jak obecnie, ale przeciwległą jezdnią. Oznacza to, że w stronę Nowego Kleparza dostępny będzie jeden pas dla samochodów i buspas, a samochody i autobusy jadące w stronę mostu Dębnickiego będą musiały przejechać przełączką na sąsiednią jezdnię i zmieścić się tam na jednym pasie.

ZDMK nie chce na razie deklarować, w jakim stopniu szybsze tempo prac pozwoli przywrócić normalny ruch na Alejach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus