Zamkną autostradę A4

Autostrada A4 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w dniu 7 oraz 14 lutego czasowo zamykana będzie autostrada A4 w Stanisławicach (powiat bocheński). Utrudnienia w ruchu przewidziane są w nocy, między godzinami drugą a trzecią.

Roboty mają polegać na ponownym regulowaniu łożysk podpierających wiadukt. – Łożyska są elementem wyposażenia obiektów inżynierskich i przenoszą obciążenia z pomostu na podpory podczas ruchu pojazdów. Podczas tej pracy tworzą się nierówności, które trzeba przywrócić do zaprojektowanego stanu – wyjaśnia Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przedstawicielka instytucji wyjaśnia, że modernizacja wiaduktu wiąże się z koniecznością wykonania podpór tymczasowych. – W związku z tym konieczne jest podniesienie obiektu na czas ok. 5-10 min na wysokość ok. 10 mm. Zabieg ten wymaga minimalizacji obciążeń przekazywanych na obiekt, w tym głównie obciążeń pochodzących od przejeżdżających pojazdów, co się wiąże z koniecznością zatrzymania ruchu przed obiektem, na czas jego podnoszenia – informuje Mikrut.

Zabieg podnoszenia i opuszczania wiaduktu planowany jest w trzech etapach. Dwa etapy w kierunku Krakowa i jeden w kierunku Tarnowa. Każdy etap dotyczy jednej podpory obiektu.

Harmonogram planowanego zamknięcia ruchu na autostradzie na czas ok. 5-10 min:
07.02.2019 – w godzinach 2.00 – 3.00 (czas zamknięcia max 10 min.) kierunek Kraków
14.02.2019 – w godzinach 2.00 – 3.00 (czas zamknięcia max 10 min.) kierunek Tarnów

comments powered by Disqus