Zapowiadają zmiany w prawie odnośnie elektrycznych hulajnóg

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz zapowiedzieli w środę, że będą postulować zmiany w prawie dotyczące hulajnóg elektrycznych.

Prezydent powiedział, że „trzeba ucywilizować tę kwestię”. – Mam świadomość, że to jest wygodny, tani i ekologiczny środek komunikacji, ale pewne rzeczy trzeba uregulować – mówił.

Miasto zbiera hulajnogi

Jacek Majchrowski stwierdził, że kłopoty z hulajnogami elektrycznymi ma nie tylko Kraków, ale większe miasta w Polsce. Prezydent zdradził, że z danych otrzymywanych ze szpitalnych oddziałów ratunkowych wynika, że dochodzi do coraz większej liczby wypadków, w których poszkodowani są użytkownicy hulajnóg i piesi.

Prezydent wydał urzędnikom polecenie zbierania hulajnóg elektrycznych i zwożenia ich do biura rzeczy znalezionych. Tam właściciele pojazdów będą mogli odebrać swoją własność.

– Najważniejszą rzeczą, jest doprowadzenie do tego, aby nowy Sejm sprokurował ustawę dotyczącą tego problemu – mówił Jacek Majchrowski. Dodał, że po wyborach przedstawi nowym parlamentarzystom projekt zmian ustawowych.

Pismo od radnych

W konferencji prasowej wziął udział wiceprzewodniczący rady miasta i jednocześnie kandydat na senatora. – Po wyborach skierujemy jako Przyjazny Kraków list do nowego ministra infrastruktury, aby jak najszybciej zajął się tymi sprawami – powiedział Rafał Komarewicz.

Samorządowiec przypomniał, że klub któremu szefuje zgłosił dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczy zakazu poruszania się elektrycznymi hulajnogami po chodnikach w obrębie Parku Kulturowego Stare Miasto.

comments powered by Disqus