Zaprojektuj miasto idealne, upleć hamak i namaluj obraz

fot. Kamila Buturla/Muzeum Krakowa
„Spotka” – pod tym hasłem kryją się warsztaty i spotkania organizowane przez Muzeum Krakowa. Dla dużych i małych mieszkańców.

Cel? Twórcze i aktywne spojrzenie na miasto. Bo połączenie kultury, sztuki i wyobraźni może nam naprawdę o otaczającym świecie powiedzieć.

– Podczas przygotowanych wydarzeń wraz z naszymi gośćmi wsłuchamy się w miasto, postaramy się poprzez sztukę lepiej zrozumieć naszą tożsamość i współczesność. Koncepcja „Spotki” opiera się na formie bycia razem tu i teraz, w muzealnym namiocie – mówi Marta Kudelska z Muzeum Krakowa.

W plenerze

Cykl spotkań to również taka jubileuszowa forma wyjścia poza muzealne mury w plener. W końcu w tym roku Muzeum Krakowa świętuje 120-lecie istnienia.

– W trakcie naszych kolejnych spotkań zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli okazję stworzyć swoje idealne miasto z Michałem Sroką. Na to spotkanie zapraszamy już niebawem, bo 30 czerwca. W planach jest również kurs plecenia hamaków, przygotowanie eko-maskotek czy stworzenie obrazu o współczesnym i dawnym Krakowie – wymienia nasza rozmówczyni.

Cykl wydarzeń zainaugurowały warsztaty społeczno-artystyczne Zielony sekretnik miasta, które odbyły się podczas Pikniku Krakowskiego w parku Jordana. Uczestnicy mieli okazję, by stworzyć własny zielnik.

Miasto idealne

Kolejna możliwość do udziału w „Spotce” już 30 czerwca, również podczas pikniku. Tym razem na bulwarze Inflanckim będzie można „zaprojektować sobie miasto”. Chodzi o wspomniane wcześniej warsztaty z Michałem Sroką, podczas których uczestnicy stworzą idealny Kraków.

W jaki sposób? Pracując na syntetycznej makiecie, która w uproszczony sposób przedstawiać będzie układ urbanistyczny naszego miasta. Uzupełnienie struktury urbanistycznej? A może przestrzeganie zasad układu urbanistycznego? Stworzenie „hybrydy”? Szczypta zieleni? Wszystkie chwyty dozwolone.

6 lipca odbędą się warsztaty z Pawłem Szeiblem, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak upleść hamak. Zwieńczeniem cyklu „Spotka” mają być warsztaty z Mikołajem Rejsem „Malowany Kraków” zaplanowane na 31 sierpnia. Muzeum zaprasza na wspólne malowanie wielkiego obrazu, którego tematem będzie Kraków.

Więcej informacji na stronie www.muzeumkrakow.pl.

comments powered by Disqus