Zbyt gorąco na dorożki

Ludzie mogą schłodzić się pod kurtynami wodnymi fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto postanowiło, że od godziny 10 do 20 obowiązuje zakaz postoju na Rynku Głównym. Władze miasta twierdzą, że to dla dobra zwierząt. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania.

– Mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt, zalecam zaprzestanie prowadzenia działalności w tym czasie oraz zobowiązuje wszystkich powożących do korzystania z postojów zastępczych – napisał w oświadczenie dyrektor Wydziału Administracji UMK, Tomasz Popiołek.

– Ta sprawa była poruszana od wielu lat, przede wszystkim przez mieszkańców, którzy zgłaszali to, że konie stoją w upale straży miejskiej, policji, radnym miejskim. Bardzo się cieszę, że po tylu latach nastąpił przełom i to pokazuje, że w każdej sprawie można pójść na kompromis, bo przecież upały nie są codziennie i działania doraźne tez mają sens – komentuje sprawę radna Anna Szybist, która od zawsze interesowała się sprawą koni pociągowych na krakowskim Rynku Głównym.

Jak informuje biura prasowe krakowskiego magistratu, we wtorek, środę i czwartek temperatura w naszym regionie może wynieść od 34 do 37 st. C. Upalne będą także noce - z temperaturami minimalnymi od 20 do 22 st. C. Ostrzeżenie IMiGW obowiązuje aż do godz. 20.00 w sobotę, 5 sierpnia. Synoptycy nie wykluczają, że okres ważności ostrzeżenia zostanie przedłużony.

W województwie małopolskim obowiązuje trzeci stopień zagrożenia upałami.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus