Zdążyć przed NKWD. Muzeum Armii Krajowej zaprasza do escape roomu

Muzeum Armii Krajowej fot. N.Grygny/LoveKrakow.pl

„Czasu na zdobycie wszystkich przedmiotów i informacji jest niewiele, a odgłos kroków nadchodzących Sowietów zdaje się rozbrzmiewać coraz głośniej...”. Już od września można korzystać z escape roomu w Muzeum Armii Krajowej.

Kolejna propozycja dla poszukiwaczy przygód w Krakowie. Od września w Muzeum Armii Krajowej można odwiedzić pokój zagadek, który na stałe zagości na edukacyjnej liście wydarzeń w placówce przy ul. Wita Stwosza. Mowa o muzealnej lekcji, która kończy się grą „Wsypa” w escape roomie.

Zasady gry

– Uczestnicy zajęć poznają realia operacji „Burza” oraz historię własnego kraju, który znalazł się w krytycznej sytuacji w 1944 roku. Gracze, wchodząc do pokoju zagadek, trafiają do Wilna osaczonego przez Sowietów – zdradza Monika Jędrzejek-Lesiczko z Muzeum AK.

Wcielą się oni w członków wileńskiego oddziału Armii Krajowej, którzy dowiedzą się o tytułowej „wsypie” na podstawie więziennego grypsu. Chodzi o wyjawienie przez aresztowanego i torturowanego żołnierza AK tajemnicy na temat działalności lokalu konspiracyjnego na terenie okupowanego miasta.

Uczestnicy gry będą musieli zatem pozyskać materiały konspiracyjne tuż przed pojawieniem się funkcjonariuszy NKWD.

Udział w grze mogą wziąć dzieci od 12. roku życia, młodzież, dorośli i seniorzy. Każdy oddział musi liczyć od 2 do 5 osób. Termin można wybrać, dzwoniąc pod numer 12 41 00 797 oraz kontaktując się z muzeum pod adresem rezerwacja@muzeum-ak.pl.

comments powered by Disqus