Zderzenie samochodu ciężarowego z tramwajem. Spore utrudnienia [ZDJĘCIA]

Kilka minut przed godziną 11 doszło do groźnego wypadku na Rondzie Grunwaldzkim. W zderzeniu samochodu ciężarowego z tramwajem ucierpiało 13 osób.

Tramwaj linii nr 11 jadący w kierunku centrum miasta wypadł z szyn. Przyczyną wykolejenia pojazdu był samochód ciężarowy marki Mercedes. – Oprócz wykolejenia się tramwaju uszkodzona została sieć trakcyjna. Na miejscu jest pogotowie energetyczne – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Pojazdy szynowe kursujące przez Rondo Grunwaldzkie zostały skierowane na trasy objazdowe przez ul. Krakowską i Kalwaryjską.

Szczegóły wypadku podał rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Marek Gancarczyk. – Tramwaj linii 11 ruszał z przystanku Rondo Grunwaldzkie i jechał w kierunku Małego Płaszowa. W tym samym momencie wjechała w niego rozpędzona ciężarówka, która skręcała z ul. Dietla w lewą stronę – informuje Gancarczyk.

Akcja służb ratunkowych zakończyła się o godzinie 12:45. Wzięło w niej udział pięć zespołów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. „Ratownicy udzielili pomocy 13 osobom dorosłym – pasażerom tramwaju. Do pięciu krakowskich szpitali przewieziono 10 osób rannych, trzem osobom udzielono pomocy na miejscu zdarzenia. Poszkodowani są w stanie ogólnym dobrym, z urazami kończyn, podejrzeniami złamań, ogólnymi potłuczeniami” – informuje MPK na swoim koncie na Facebooku.

– Zabezpieczyliśmy monitoring, zebraliśmy zeznania świadków. Na podstawie zgromadzonego materiału będziemy ustalać, co tam się dokładnie zdarzyło. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, kto zawinił przy tym wypadku – mówi Krzysztof Łach z Komendy Wojewódzkiej Małopolskiej Policji w Krakowie.

comments powered by Disqus