ZDMK: W maju zakończymy przebudowę ul. Królowej Jadwigi

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przerwa w pracach budowlanych trwała zaledwie kilka dni, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na harmonogram prac – w taki sposób o trwającym remoncie ul. Królowej Jadwigi mówi wicedyrektorka ZDMK.

W drugiej połowie grudnia urzędnicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa poinformowali, że ze względu na niekorzystne warunki pogodowe (ujemne temperatury oraz intensywne opady śniegu) wykonawca musiał wstrzymać roboty budowlane przy przebudowie ulicy Królowej Jadwigi.

– Przerwa trwała tylko kilka dni, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na harmonogram prac – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Magda Rutkowska, wicedyrektorka ZDMK ds. inwestycji. – Nie ma obecnie żadnego zagrożenia dla majowego terminu – dodaje. Przypomnijmy, że zgodnie z umową wykonawca ma czas do 9 maja na zakończenie wszystkich prac.

Przedstawicielka miejskiej jednostki przypomina, że nawet konieczność wykonania niespodziewanych badań archeologicznych nie opóźniło inwestycji. – Musieliśmy jedynie ograniczyć prace na skrzyżowaniu – podkreśla.

Mowa o odnalezieniu 33 ludzkich szkieletów przy skrzyżowaniu ulicy Królowej Jadwigi z Korbutowej. – Mamy do czynienia z cmentarzem wielowarstwowym, co znaczy, że pierwsze pochówki zaczęły nam wychodzić na głębokości 160 centymetrów od współczesnego poziomu, a ostatnie na 220 centymetrów – mówiła w połowie listopada archeolog Bożena Marczyk-Chojnacka.

– Szkielety będą poddane analizie antropologicznej, po czym zostaną powtórnie pochowane, najprawdopodobniej na jednym z krakowskich cmentarzy komunalnych – twierdziła wówczas specjalistka.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec