Zdolni niepokorni ze wsparciem Stowarzyszenia S. Wyspiańskiego

Konferencja prasowa Stowarzyszenia S. Wyspiańskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Krakowie zostało powołane Stowarzyszenie Stanisława Wyspiańskiego. Jego celem jest wspieranie młodych, zdolnych ludzi. Wybrany przez Kapitułę stypendysta w tegorocznej edycji otrzyma 12 tys. zł.

Stowarzyszenie będzie fundowało stypendium osobie, która myśli nieszablonowo i której przez to czasem trudno realizować się według zasad systemu edukacji.

O wsparcie mogą ubiegać się osoby w wieku od 18 do 26 lat, aktywne w szkole czy na uczelni, czy przestrzeni społecznej. Mogą być pasjonatami nauk ścisłych, humanistycznych, ale też działać w obrębie nowych technologii czy przedsiębiorczości.

– W przestrzeni publicznej wciąż brakuje przedsięwzięć, które wspierają różnego rodzaju inicjatywy budujące kapitał społeczny – ocenia Przemysław Powalacz, menedżer, prezes Geberit Polska, jeden z inicjatorów Stowarzyszenia. – Chcemy wspierać ludzi, których idee i projekty zawierają element swoistej rebelii. Obecnie mało rozmawia się o pomysłach niestandardowych i poszukiwaniu rozwiązań idących pod prąd – dodaje.

Wyniki w maju

Wnioski można składać od dziś (22 marca) za pomocą strony www.stypendiumwyspianskiego.pl. Zainteresowani znajdą tu również pozostałe potrzebne informacje i regulamin.

– Na zgłoszenia czekamy do 9 maja. Stypendystę wyłonimy podczas obrad, które odbędą się 22 maja – informuje Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru Słowackiego, członek stowarzyszenia.

Wsparcie finansowe to jednak nie wszystko. Stypendysta będzie mógł liczyć na wsparcie merytoryczne wszystkich członków stowarzyszenia.

Wśród członków kapituły znaleźli się również m.in. Krzysztof Wróbel – doktor nauk medycznych, kardiochirurg, Marek Kamiński – podróżnik, eksplorator, przedsiębiorca społeczny, Szymon Ziobrowski – promotor natury, menedżer, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Zuzanna Skalska – badaczka trendów, ekspertka w sferze innowacyjności, wykładowca, Piotr Buła – profesor ekonomii, wykładowca, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Joanna Heidtman – psycholog i socjolog, trener biznesu.

comments powered by Disqus