"Żeromski" uczci niepodległość w niecodzienny sposób

Szpital Żeromskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niebanalnie i bez patosu. Tak Szpital im. Żeromskiego włącza się w obchody stulecia niepodległości. Władze nowohuckiej lecznicy postanowiły wręczyć wszystkim dzieciom urodzonym 11 listopada specjalne wyprawki.

Dzieci, które tego dnia przyjdą na świat, a także ich świeżo upieczone mamy otrzymają od szpitala nie tylko typowe dziecięce akcesoria, jak śliniaczki, zabawki czy gadżety, ale i książki, wejściówki na zajęcia umuzykalniające dla niemowlaków czy karnety do muzeum i na basen.

Lokalny patriotyzm

– Zastanawialiśmy się, jak można lokalnie i z pożytkiem uczcić stulecie odzyskania niepodległości. Chcieliśmy uniknąć typowości, zbędnego patosu i jednocześnie wprowadzić nieco lokalnego patriotyzmu. Zależało nam na tym, żeby prezenty były niebanalne, żeby nie były to wyłącznie przysłowiowe grzechotki, a skorzystać z nich mogły także mamy. Dlatego zwróciliśmy się m.in. do Muzeum Narodowego czy Nowohuckiego Centrum Kultury – tłumaczy Anna Górska, rzeczniczka Szpitala im. Żeromskiego.

Szpital wręczy prezenty 11 listopada o godzinie 12.30. Maluchy urodzone po tej godzinie, a przed północą otrzymają swoje wyprawki następnego dnia. Na 13 listopada szpital zaplanował również uroczystą sesję zdjęciową wszystkich „jubileuszowych” noworodków i ich rodziców.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
comments powered by Disqus