Złodziej paliwowy wpadł

fot. pixabay.com
Dwóch Rumunów zostało zatrzymanych przez policję. Od kilku miesięcy okradali stacje benzynowe.

Złodzieje wpadli na stacji paliw przy ul. Prądnickiej. Obsługa punktu poinformowała służby, że to właśnie u nich mogą przebywać osoby, które tankują i odjeżdżają bez płacenia.

– Funkcjonariusze zatrzymali 31-latka oraz 18-latka, którzy kompletnie nie spodziewali się wizyty kryminalnych. W toku dalszych czynności ujawniono pojazdy, które wcześniej wykorzystywane były przez jednego z nich do kradzieży paliwa – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Starszy z mężczyzn przyznał się do 14 kradzieży. – Tłumaczył, że paliwo było mu potrzebne do rozwożenia towarów, gdyż zajmuje się handlem. Łączna kwota strat poniesiona na skutek jego działania wyniosła blisko 3000 zł – stwierdza Gleń.

Zatrzymany dobrowolnie poddał się karze pięciu miesięcy ograniczenia wolności w zawieszeniu na dwa lata, grzywny oraz zobowiązania do naprawienia szkody. Drugi z mężczyzn po przeprowadzonych czynnościach został zwolniony.

– Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci przypuszczają, że z czasem poszkodowanych podmiotów w wyniku działania zatrzymanego może być więcej – zaznacza Sebastian Gleń.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus