Złodziej perfum w rękach policji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Policjanci z komisariatu przy Szerokiej zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy okradał krakowskie drogerie.

Schemat działania złodzieja w każdym przypadku wyglądał identycznie. Sprawca wchodził do drogerii, zabierał z półki pudełka z drogimi perfumami i wybiegał z łupem schowanym pod ubraniem.

Zebrane informacje, w tym zabezpieczone nagrania monitoringu, doprowadziły funkcjonariuszy do 25-letniego mieszkańca Krakowa. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu i usłyszał pięć zarzutów, w tym cztery dotyczące kradzieży perfum na terenie krakowskich centrów handlowych oraz jeden dotyczący włamania do stoiska z lakierami do paznokci. Ukradł wtedy 16 sztuk lakierów o wartości 750 zł. W trakcie przeszukania mieszkania sprawcy policja natrafiła na dziewięć lakierów.

Podejrzany wyjaśnił, że skradzione perfumy sprzedawał przypadkowo spotkanym osobom za dużo niższą cenę. Łączna wartość skradzionych perfum to 3900 zł. Sprawca przyznał się do zarzucanych czynów. Policjanci ustalają, czy mężczyzna ma na koncie więcej podobnych kradzieży.

comments powered by Disqus