Złodziej z Włoch złapany na dworcu autobusowym

fot. pexels.com

Krakowscy policjanci patrolujący rejon dworca autobusowego zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez organy włoskiego wymiaru sprawiedliwości.

21 listopada, w godzinach przedpołudniowych, policjanci pełnili służbę patrolową w okolicach dworca autobusowego. Nagle uwagę funkcjonariuszy zwrócił nerwowo zachowujący się mężczyzna, który na widok mundurowych wyraźnie próbował zasłonić swoją twarz oraz oddalić się w przeciwnym kierunku. Policjanci natychmiast wylegitymowali go.

Jak się okazało, funkcjonariusze mieli dobrą intuicję bowiem po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 25-latek jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez włoskie organy. Poszukiwany obywatel Włoch został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji przy ul. Lubicz. Następnie policjanci doprowadzili go do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie został przesłuchany i złożył wyjaśnienia.

25-latek ma podwójne obywatelstwo – polskie i włoskie. Sąd Karny w Pizie w lipcu wydał za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania w związku z zarzutem przywłaszczenia kosztowności i pieniędzy. Zdarzenie miało miejsce w maju na terytorium Włoch i według tamtejszego prawa zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie Prokuratura Okręgowa w Krakowie oczekuje na wyznaczenie przez Sąd Okręgowy w Krakowie, terminu posiedzenia w przedmiocie wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania tj. przekazania mężczyzny stronie włoskiej.