Złota Pinezka Google dla Wawelu

fot. LoveKraków.pl

Specjalne wyróżnienie z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google otrzymał Zamek Królewski na Wawelu.

– Z okazji piętnastej rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki - Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia – tłumaczy Elżbieta Różalska z Google Polska.

W Małopolsce nagrodę otrzymał Zamek Królewski na Wawelu - jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce.

– To miejsce, którego nie można pominąć będąc w Krakowie. Zamek, i jego otoczenie, od lat przyciąga i zachwyca miliony turystów. Nie dziwi więc, że właśnie do niego trafia wyróżnienie. Zachęcamy też do odkrywania okolic, tych bliższych i dalszych, tych znanych i tych mniej oczywistych - a także do wspierania swoich ulubionych miejsc poprzez dzielenie się opiniami, wskazówkami lub zdjęciami na Mapach. Na pewno ludzie je prowadzący, obojętnie, czy są to atrakcje turystyczne, restauracje czy lokalne firmy to docenią – dodała Elżbieta Różalska.

 

comments powered by Disqus