Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z budową Trasy Łagiewnickiej

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 7 do 10 listopada prowadzone będą prace związane z montażem tymczasowych rozjazdów w torowisku na ul. Zakopiańskiej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki.

Z informacji uzyskanych z Zarządu Dróg Miasta Krakowa wynika, że zmiany dotkną czterech linii.

Linie 19, 22 i 78 będą kursować na trasach skróconych do pętli Łagiewniki. Częstotliwości kursowania linii pozostaną bez zmian.

Linia 708 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Łagiewniki. Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: „Borek Fałęcki”, „Solvay” „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia”, „Łagiewniki”.  Linia ta będzie kursować w dni powszednie w godzinach 5:00–21:00 z częstotliwością co 5 minut, w pozostałych godzinach w dni powszednie oraz w sobotę co 7,5 minuty.

Od 11 listopada przywrócony zostanie ruch tramwajów na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. Na odcinku pomiędzy przystankami „Łagiewniki ZUS” i „Solvay” ruch tramwajów będzie odbywał się wahadłowo po jednym torze. Zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu przystanków tramwajowych w tym rejonie.

comments powered by Disqus