Znamy szefa sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Aleksander Miszalski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Szefem regionalnego sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej został krakowski poseł Aleksander Miszalski.

Aleksander Miszalski w Małopolsce będzie odpowiadał za nadzór nad pracami sztabu, natomiast radny powiatu krakowskiego Grzegorz Małodobry został szefem wykonawczym.

Minimum 50 tysięcy podpisów

Pierwszym zadaniem zespołu pod wodzą posła Miszalskiego będzie zbiórka podpisów pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Grzegorz Małodobry powiedział, że Platforma Obywatelska powołała już 140 pełnomocników w gminach.

– Zaangażowanie ludzi jest bardzo duże. Naszym celem jest zebranie minimum 50 tysięcy podpisów, czyli połowę tego co potrzebuje kandydatka do rejestracji – mówił podczas konferencji prasowej Grzegorz Małodobry.

Jerzy Meysztowicz, wiceprzewodniczący Nowoczesnej poinformował, że jego partia aktywnie włączyła się w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Wspomniał, że pierwsza grupa osób ruszyła już do zbierania podpisów.

Bogusław Sonik: Interesuje nas zwycięstwo

Bogdan Klich, senator Platformy Obywatelskiej podkreślił, że „kampania jest fundamentalna”. – Chodzi o to aby wreszcie powiedzieć „stop”, postawić zaporę dla tych działań PiS-u, które wyprowadzają Polskę z Unii Europejskiej. Chodzi o to, aby wreszcie zaprzestać podporządkowania państwa polskiego interesom partyjnym – dodał Klich.

Poseł Bogusław Sonik: – Interesuje nas zwycięstwo i temu podporządkowana jest ta kampania. Kluczem do zwycięstwa jest mobilizacja członków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej oraz społeczeństwa obywatelskiego.

comments powered by Disqus