Znamy termin przebudowy ulicy Basztowej

Ulica Basztowa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W kwietniu ma rozpocząć się przebudowa ulicy Basztowej. Wiceprezydent Tadeusz Trzmiel chciałby, by prace zakończyły się do 1 listopada.

Podobnie jak w przypadku wyremontowanych niedawno ulic Podwale i Dunajewskiego, także ten fragment I obwodnicy będzie jednokierunkowy. Mają na tym zyskać użytkownicy komunikacji miejskiej i rowerzyści.

– Nowe, zmodernizowane torowisko wyposażone będzie w specjalne maty wygłuszające i tłumiące drgania. Będzie też przesunięte w stronę Plant. Dodatkowo pomiędzy torowiskiem a Plantami powstanie ścieżka rowerowa – wyjaśnia Tadeusz Trzmiel.

Ruch pojazdów osobowych będzie więc możliwy jedynie na kierunku od dworca głównego w stronę placu Matejki. Po przebudowie znikną więc prawoskręty dla samochodów z ulic Sławkowskiej i Szpitalnej. W ramach inwestycji przebudowane zostaną przystanki w rejonie Starego Kleparza, jak i skrzyżowania ulic Basztowa i Westerplatte. Ponadto zostaną zamontowane nowe wiaty i automaty KKM. Samochody będzie można parkować tylko w wyznaczonych do tego zatokach. Przy okazji zmodernizowana zostanie sieć ciepłownicza i wodociągowa.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus