Nie żyje Grzegorz Miecugow. Miał 61 lat

Grzegorz Miecugow w trakcie wywiadu z kanałem MaturaToBzdura fot. Youtube
Zmarł Grzegorz Miecugow, prezenter i dziennikarz w ostatnich latach związany z telewizją TVN.

Publicysta urodził się 22 listopada 1955 roku w Krakowie. Był absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Od czasów studenckich mógł być kojarzony już głównie z Warszawą. Najpierw ukończył studia na wydziale filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, a później rozpoczął karierę w mediach. Początkowo związany był z Polskim Radiem, gdzie pracował do 1989 roku kiedy przeniósł się do TVP. Od 1997 roku współtworzył z Tomaszem Lisem Fakty TVN. To właśnie w telewizji z siedzibą w Warszawie Miecugow pracował do ostatnich dni swojej zawodowej kariery. 

Największą popularność zyskał dzięki prowadzeniu pierwszej edycji reality show Big Brother oraz przede wszystkim dzięki roli współprowadzącego program publicystyczny Szkło Kontaktowe. Był stałym felietonistą Dziennika Polskiego oraz Przekroju. Prowadził również zajęcia akademickie na warszawskich uczelniach.

Miecugow zmagał się z rakiem płuc. Miał 61 lat. Dziennikarz był synem krakowskiego dziennikarza i literata Bruna Miecugowa, który zmarł i został pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie w 2009 roku.
comments powered by Disqus