„Znicz” 2019. Mniej wypadków i tylko jeden ze skutkiem śmiertelnym

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci podsumowują świąteczny weekend na drogach. Przez cztery ostatnie dni na małopolskich drogach doszło do 25 wypadków. W ich wyniku rannych zostało 29 osób. Szczęścia nie miał 19-latek potrącony na drodze do Wolbromia.

Na wojewódzkich drogach nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwało ponad dwóch tysięcy policjantów. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, czyli na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych.

Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego. Dzięku temu udało się wyeliminować 50 kierowców na podwójnym gazie.

– Porównując te dane z rokiem ubiegłym, liczba wypadków uległa zmniejszeniu o połowę, liczba osób rannych spadła o 60%, a liczba ofiar śmiertelnych spadła z ośmiu do jednej – mówi Anna Zięcik z biura prasowego małopolskiej policji.

Do wypadku śmiertelnego doszło w niedzielę, 3 listopada około godz. 4:30 w na trasie Olkusz – Wolbrom, gdzie w wyniku potrącenia śmierć poniósł 19-letni pieszy. – Jak wstępnie ustalono, pieszy poruszał się po drodze poza obszarem zabudowanym, nie posiadając elementu odblaskowego – stwierdza Zięcik. Policja apeluje o to, by zakładać odblaski, które mogą uratować życie.

comments powered by Disqus