ZTP: Na ulice wyjechały niemal wszystkie tramwaje i autobusy

Zajezdnia MPK w Podgórzu fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKrak—w.pl
Na ulice wyjechały niemal wszystkie dostępne autobusy i tramwaje. Kierujemy dodatkowe pojazdy - mówi przedstawiciel Zarządu Transportu Publicznego.

Od soboty Kraków znajduje się w czerwonej strefie. Wiąże się to z restrykcjami w komunikacji miejskiej. W autobusach oraz tramwajach może być zajętych maksymalnie 50 procent dostępnych wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Jak informuje Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego, we wtorek wykonano dodatkowe kursy w porannym szczycie komunikacyjnym na liniach tramwajowych nr 3, 24, 50 oraz 52 oraz autobusowych: 125, 138, 144, 172, 179, 204, 222 i 304.

– Tak samo, jak wczoraj do dzisiejszej obsługi pasażerów zostało wysłane 250 pociągów tramwajowych i 570 autobusów – podkreśla przedstawiciel miejskiej jednostki.

Zaznacza, że „na ulice wyjechały niemal wszystkie dostępne autobusy i tramwaje”. – W stacjach obsługi pozostały tylko te pojazdy, które przechodzą naprawy, przeglądy lub są modernizowane. Wszystkie pojazdy, są każdego dnia dokładnie dezynfekowane. Pasażerom przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa – mówi Kowal.