ZUE wyremontuje torowisko do Bronowic

ul. Królewska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Koniec zamieszania wokół remontu torowiska wzdłuż ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Ulice przebuduje krakowska firma ZUE. O wyborze wykonawcy poinformował dziś Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Pod górkę

Urzędnicy ZIKiT-u od początku mieli duże problemy z remontem tej ważnej arterii. Najpierw z powodu dużej liczby zapytań kilkukrotnie przekładano termin otwarcia, później okazało się, że obie złożone oferty – wspomnianej ZUE i warszawskiej spółki Trakcja PRKiI, która wygrała przetarg proponując najniższą cenę – przekraczają kwotę zarezerwowaną na ten cel w budżecie. Rada Miasta musiała zgodzić się na przesunięcie dodatkowych środków na remont.

Odwołania, opóźnienia

ZUE decyzję ZIKiT-u o wyborze PRKiI zaskarżyła do Krajowej Izby Odwoławczej, która uznała argumenty spółki i nakazała urzędnikom ZIKiT unieważnić wybór najkorzystniejszej oferty, wykluczyć firmę Trakcję PRiI z postępowania i ponownie ocenić oferty złożone w przetargu. KIO stwierdziła jednocześnie, że ZIKiT zastrzegając załączniki dokumentów złożone przez Trakcję naruszył obowiązujące przepisy.

Remont przed wakacjami

Zarząd uznał, że oferta ZUE w świetle przyjętych kryteriów oceny ofert spełnia wszystkie wymagania określone w SIWZ i zadecydował, że to właśnie ta firma przebuduje ciąg do Bronowic. – Trwa jeszcze kontrola uprzednia i zaraz po jej zakończeniu rozpoczną się prace. Jest szansa, że remont ruszy jeszcze w wakacje – powiedziała Magdalena Wasiak z ZIKiTu.

Remont potrwa rok, jednak ZIKiT zastrzegł, że torowisko ma być przejezdne po upływie 10 miesięcy od daty przekazania placu budowy.

comments powered by Disqus