ZZM chce zagospodarować kolejną część Bagrów. Zgłosiło się pięć firm

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Zieleni Miejskiej otworzył we wtorek oferty w przetargu na zagospodarowanie trzeciego już fragmentu plaży nad zalewem Bagry. Jeśli się uda, mieszkańcy odpoczywający w tym miejscu doczekają się wreszcie pryszniców i toalet.

Tym razem chodzi o pozyskany przez miasto teren, będący przedłużeniem plaży utworzonej w 2016 roku dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Kiedy dojdziemy ulicą Kozią do samego zalewu, po prawej stronie mamy znaną już wszystkim plażę, a po lewej teren, którym ma się zająć wykonawca kolejnej już inwestycji nad Bagrami i to kolejnej realizowanej dzięki budżetowi obywatelskiemu.

Jak zapowiadaliśmy we wrześniu, nowy fragment plaży ma być dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, będzie można podjechać wózkiem niemal do samej wody. W planie są też nowe toalety i prysznice, które znajdą się w miejscu niewykorzystywanego obecnie baraku. Zmieści się też niewielkie boisko.

Jedna oferta nie przekracza budżetu

We wtorek otwarte zostały oferty w przetargu. Rozstrzał pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą jest ponad dwukrotny. Najdroższa firma zaproponowała ponad 7,7 mln zł za realizację całego zamówienia wraz z opcjami, a najtańsza – niecałe 3,2 mln. I tylko ta ostatnia mieści się w kwocie, jaką ZZM ma zarezerwowaną na ten cel.

Na ostateczne decyzje trzeba poczekać – urzędnicy muszą jeszcze sprawdzić prawidłowość ofert, a po ogłoszeniu wyboru poczekać na odwołania. Gdyby okazało się, że przetarg zakończy się faktycznie wyborem najtańszej z pięciu ofert, będzie to oznaczało, że brakujący fragment plaży wykona firma Geosolid – ta sama, która w tym roku zajmowała się zagospodarowaniem wschodniej części Bagrów, od strony kładki nad torami.

Plaża ma być gotowa przed przyszłym sezonem. Również w pierwszej połowie roku ma być gotowa tężnia solankowa, zaplanowana od strony ul. Bagrowej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus