ZZM wejdzie między bloki na Ruczaju. Konsultacje od piątku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje się do zagospodarowania terenu pomiędzy blokami na Ruczaju, w rejonie ul. Rostworowskiego. Konsultacje w tej sprawie potrwają od 5 do 26 lutego.

Jak tłumaczy nam zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej Jarosław Tabor, chodzi o stosunkowo duży teren pomiędzy blokami, na którym obecnie jest m.in. plac zabaw, górka saneczkowa czy siłownia na wolnym powietrzu. Łącznie ponad dwa hektary.

Mieszkańcy wskażą potrzeby

Pod koniec lipca ZZM wybrał projektanta, który ma przygotować koncepcję zagospodarowania terenu. Teraz mają się rozpocząć konsultacje. Od 5 do 26 lutego wszyscy zainteresowani będą mogli zgłosić swoje uwagi  za pomocą formularza konsultacyjnego bądź poprzez wypełnienie ankiety elektronicznej.

Z kolei na 17 lutego na godzinę 17 zaplanowano spotkanie online z mieszkańcami. Szczegóły mają zostać podane 5 lutego.

Na razie to wciąż wstępny etap przygotowań. Dopiero kiedy po konsultacjach z mieszkańcami powstanie koncepcja, będzie można zająć się przygotowaniem projektu i wszystkich potrzebnych pozwoleń. Dokumentację finansuje dzielnica, ale przeprowadzenie prac trzeba już będzie wprowadzić do budżetu jako zadanie finansowane przez miasto.

Przy ekranach już w tym roku

Znacznie wcześniej można się spodziewać mniejszej zmiany, na drugim końcu dochodzącego do ul. Rostworowskiego parku linearnego (oddanego do użytku we wrześniu 2018 roku). Zgodnie z założeniem, zagospodarowany ma być teren w rejonie ul. Jahody, przy ekranach akustycznych.

Tutaj zakres będzie stosunkowo niewielki i plan jest taki, by wszystkie prace zostały zakończone w tym roku. Pojawi się m.in. nowa alejka, mała architektura i zieleń.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus