450 ml, które ratuje życie, czyli 5. Krwiobieg Kraków

fot. Materiały prasowe

6 października na Bulwarach Wiślanych pod Wawelem odbędzie się piąta edycja charytatywnego Krwiobiegu Kraków. Wydarzenie to, skierowane dowszystkich, propaguje honorowe krwiodawstwo i prostą formę ruchu – bieganie.  Jedno i drugie jest niezbędne, aby zachować zdrowie i życie. W godzinach trwania biegu będzie można oddać 450 ml leku, którego wyłącznym producentem jest człowiek.

Organizatorem biegu jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. – Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w biegu wszystkich Krakowian, począwszy od dzieci po dorosłych, można startować w różnych kategoriach na dystansach dostosowanych do wieku i możliwości, a nawet być biegaczem wirtualnym. Przewidziano także marszobieg z kijkami nordic walking dla seniorów. Liczymy bardzo na studentów, którzy szlachetnym gestem mogą rozpocząć kolejny rok akademicki, a przede wszystkim na tych, dla których sport jest ważną częścią życia – informują organizatorzy, polecając jednocześnie swoją stronę internetową i konto na Facebooku, gdzie można prześledzić dotychczasowe edycje tego charytatywnego biegu.

6 października na Bulwarach Wiślanych możemy oddać cząstkę siebie dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka lub – uiszczając opłatę startową i biegnąc – przyczynić się do pozyskania funduszy na rozwój honorowego krwiodawstwa. Każdy Krwiobieg Kraków propaguje też idee wolontariatu, promuje zdrowy styl życia, integruje środowisko biegaczy, łączy wydarzenia sportowe, artystyczne z akcją poboru krwi.

Za cztery miesiące Polski Czerwony Krzyż będzie świętował jubileusz stulecia. Ta najstarsza polska organizacja humanitarna o krew dla chorych zabiega już ponad 80 lat. Warto wesprzeć tę inicjatywę. Zapamiętajmy: 6 października 2018, w sobotę biegniemy dla potrzebujących krwi lub oddajemy krew. Uczestnik biegu wspiera ideę honorowego krwiodawstwa wpisowym; zaś biegacze wirtualni, turyści, rodziny, znajomi, współpracownicy kibicujący tym, którzy staną na starcie, mogą oddać krew; 450 ml.

Zapisy odbywają się przez formularz internetowy w zakładce „zapisy” do 5 października lub do wyczerpania limitu miejsc (1000 osób). Opłata startowa uzależniona jest od wybranego pakietu i czasu, kiedy się go wykupi.

Więcej informacji i zapisy W TYM MIEJSCU

comments powered by Disqus